LT1236AIS8-10#PBF datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LT1236AIS8-10#PBF
  • Производитель
    Linear Technology
  • Описание
    Linear Technology LT1236AIS8-10#PBF Current - Cathode: - Current - Output: 10mA Current - Quiescent: 1.70mA Mounting Type: Surface Mount Number Of Channels: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Reference Type: Series, Shunt Series: - Temperature Coefficient: 5ppm/?°C Tolerance: ?±0.05% Voltage - Input: 11.5 ~ 40 V Voltage - Output: 10V Case / Package / Footprint: DIP-8 Lead-Free Status: Lead Free Number of Channels: 1 Output Current: 10.0 mA, 10.0 mA (max) Quiescent Current: 1.70 ?µA Alternative: LINEAR TECH LT1236AIS8-10#PBF,L/T LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR LT1236AIS8-10#PBF,LTC LT1236AIS8-10#PBF,LIN LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TEC LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TECHNOLOGY CORP LT1236AIS8-10#PBF,LINE LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TECHNOLOGIES LT1236AIS8-10#PBF,LIN TECH LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR INTEGRATED SYSTEMS LT1236AIS8-10#PBF,LTNEAR LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TECHNOLOGY CORPORATION LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TECHN LT1236AIS8-10#PBF,LINEA LT1236AIS8-10#PBF,PBF LT1236AIS8-10#PBF,LINEAR TECHNOLO LT1236AIS8-10#PBF,LNRTEC LT1236AIS8-10#PBF,LNRTECH LT1236AIS8-10#PBF,LINR LT1236AIS8-10#PBF,LTI LT1236AIS8-10#PBF,LT-ZY LT1236AIS8-10#PBF,LT-ACR LT1236AIS8-10#PBF,LT-TE LT1236AIS8-10#PBF,LTC ELECT LT1236AIS8-10#PBF